Estadístiques 2013

| 2013 | 2014 |

Les dades estadístiques son dades fredes i no tenen gaire sentit si no s'analitzen correctament. S'ha de saber que signifiquen les dades, i quines son les variacions importants que s'han fet en el contingut de la pàgina.

Accions a tenir en compte per a l'any 2014:

  • La web existeix des del Setembre de 2012. Fins el Febrer de 2013 només hi havia la pàgina de presentació.
  • El Març, per una sortida de turisme, es crea una petita pàgina (en francès), s'hi accedeix des d'un codi QR que hi ha en un tríptic, que es pot descarregar en format pdf (583kb).
  • El Maig es crea una altra pàgina, un Hopitality Desk (en francès), accessible amb un codi QR.
  • A partir del mes de Juny la pàgina principal mberamendi.cat ja té contingut.
  • El Setembre la web pren forma, s'hi publiquen projectes iniciats els mesos de Juliol i d'Agost.
  • El mes d'Octubre es modifiquen els treballs de Turisme per crear una Web més complerta, incloent-hi presentacions amb Prezi.
  • El mes de Desembre es publiquen més galeries de fotos i es modifica la pàgina de fotografia amb un index temàtic. S'inclouen més Slideshows. Es comproba que s'intensifiquen els accessos per part de robots de diferents cercadors.

Dades d'accesos:

Accessos a la Web

Totals mensuals

ClientsVisitesAccessosKBytes
Gener761015325.315
Febrer263811.11213.305
Març5674083.21687.082
Abril1851261.11516.458
Maig6881082.00741.191
Juny3101811.93529.053
Juliol1681231.31915.842
Agost1871793.14031.211
Setembre41641111.900127.778
Octubre4625324.00948.645
Novembre3053944.78455.564
Desembre4105989.700135.825

Accessos a la Web

Us diari (Desembre 2013)

<< Desembre >>

Els Navegadors

de les visites a la web

NavegadorsAccessos
Chrome10.26835,09%
Firefox4.69716,05%
Internet Explorer1.9126,53%
Safari1.9416,63%
Opera4.40215,04%
iPad3521,20%
iPhone3101,06%
Bot4.50015,38%
Android Browser8833,02%
 
Total:29.265

Aquestes dades s'extreuen dels 15 clients més utilitzats cada mes (70-90% de les visites mensuals).


Altres estadístiques sobre navegadors:

  • Gencat.cat (actuals)
  • w3schools.com (actuals)
  • Blog A l'altre banda del riu (2011)
  • El Sistema Operatiu

    de les visites a la web

    Sistema OperatiuAccessos
    Windows 81580,54%
    Windows 712.61643,11%
    Windows Vista1130,39%
    Windows XP4.84016,54%
    Mac OS6482,21%
    Linux2.1477,34%
    Android3.58112,24%
    iPhone OS6622,26%
    Altres4.50015,38%
     
    Total:29.265

    Aquestes dades s'extreuen dels 15 clients més utilitzats cada mes (70-90% de les visites mensuals).


    Dades recollides del 01/01/2013 fins el 31/12/2013